Hypotéka - úvěr na bydlení

Žijeme v době, kdy si můžeme vybírat z obrovského množství nejrůznějších finančních produktů. Patří mezi ně především řada hypotečních úvěrů. Ty se dělí na dvě velké skupiny. Do první z nich spadají hypotéky, které poskytují bankovní společnosti. Naproti tomu potom stojí nebankovní hypoteční úvěry, jejichž zprostředkovatelem není přímo banka. V následujícím textu tohoto článku se zaměříme především na bankovní hypotéky.

Je z čeho vybírat

Soudobá nabídka bankovních hypotečních úvěrů je poměrně bohatá. Rozhodně tak je z čeho vybírat. Na našem finančním trhu se nachází množství bankovních společností, které mezi svými službami a produkty nabízí také hypotéky. Jedná se o velmi oblíbené půjčky, které jsou účelové, v takovém případě jsou nejčastěji určeny na financování, které souvisí s bydlením, nebo také neúčelové americké hypotéky. Společným znakem jak účelových, tak i neúčelových hypotečních programů je zástavní právo k nemovitosti. Znamená to, že pokud chcete požádat o takovou hypotéku, je potřeba vlastnit nemovitost, kterou se můžete zaručit.

Průběh vyřízení bankovní hypotéky

Rozhodnete-li se využít hypotéku, je potřeba si udělat jakýsi přehled. Produkt, který vás potom nejvíce zaujme, má velkou šanci na úspěch. V prvé řadě je nutné, abyste splňovali veškeré podmínky, které si banka pro poskytnutí hypotéky stanoví. Jedná se standardně minimálně o věk, který je limitován 18 roky a dále potom vlastnictví konkrétní nemovitosti. Nahlíží se do registrů, pokud jste tedy někdy v budoucnu využili jakýkoliv finanční úvěr a řádně spláceli, neměl by se vyskytnout žádný problém. Pokud víte, nebo se alespoň domníváte, že splňujete důležité předpoklady, je třeba podat žádost o poskytnutí hypotéky. Tu lze provést buď přímo na pobočce bankovní instituce, přes bankovní makléře, či prostřednictvím internetu. Dále již nezbývá nic jiného, než spolupracovat s bankou, řídit se případnými pokyny a počkat na konečný verdikt. Byla-li vám hypotéka schválena, budete mít brzy na účtu sjednanou částku, se kterou budete moci v rámci smluvních podmínek ihned začít pracovat.


Vloženo: 24. 7. 2017
(c) 2010 - 2024 NEMO PŮJČKA -   |  O NÁS  | Podmínky použití a ochrana osobních údajů  |   Neposkytujeme půjčky